Autor Tema: Želimo veliku zastavu duginih boja na utakmici repke na Maksimiru  (Posjeta: 9074 )

Offline Zagreb-Forum

• Početnik
Gay udruge: Markoviću, isprika nije dovoljna. Želimo veliku zastavu duginih boja na utakmici repke na Maksimiru

Nakon isprike Vlatka Markovića zbog svojih homofobnih ispada, gay udruge od aktualnog predsjednika HNS-a žele da to opravda djelom. Naime, od Markovića traže da se na prvoj sljedećoj kvalifikacijskoj utakmici reprezentacije na Maksimiru razvije zastava duginih boja.

Gej i lezbijska zastava na utakmici hrvatske nogometne reprezentacije

Isprika predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza Vlatka Markovića za nedavni homofobni i diskriminatorni ispad protiv "gej osoba" je dobrodošla. Nadamo se da nije uslijedila tek nakon žestokih pritisaka iz europskih nogometnih krugova, već da se radi o iskrenom činu kajanja kojim Marković započinje korigirati svoje stavove.

Njegova izjava kojom tvrdi da su lezbijke, gejeve, biseksualne i transrodne osobe "bolesne" došla je u najgorem mogućem trenutku drastičnog porasta homofobnog nasilja na ulicama Zagreba i u Hrvatskoj općenito. Takve izjave od strane moćnih i utjecajnih pojedinaca ne samo da daju pokriće nasilju i homofobiji, već ga i izravno potiču.

Današnja isprika ipak nije dovoljna. Udruge Zagreb Pride, Queer Zagreb i Lezbijska organizacija Rijeka (LORI) pozivaju Vlatka Markovića i HNS u cjelini da s riječi prijeđu na djela i da se aktivno uključe u borbu protiv svih oblika diskriminacije i homofobije.

Očekujemo da na prvoj idućoj utakmici hrvatske nogometne reprezentacije pod pokroviteljstvom HNS-a bude na stadionu razvijena velika zastava duginih boja, simbol borbe protiv homofobije, uz poruku "Stop homofobiji u nogometu". Inače će se dokazati da isprika nije bila iskrena.

To bi bilo u skladu s dobrom praksom europskih nogometnih saveza i njihovih napora da nogomet učine društveno odgovornim, posebice u borbi protiv rasizma i svih drugih oblika diskriminacije.

To bi bila i važna poruka gej navijačima i lezbijkama navijačicama hrvatskih 'Vatrenih' i nogometnih klubova.

fuuuuuuuuuuuujjjjjjj

Gay udruge: Markoviću, isprika nije dovoljna. Želimo da na utakmici repke bude na stadionu razvijena velika zastava duginih boja - mJutarnji

Offline Zagreb-Forum

• Mladi član
  • Spol: Muški

taman nam još treba i takva zastava na tekmama!  :batina: :batina: :batina:
« Zadnja izmjena: 10-11-2010, 16:51:52 zeljko.bockalo »

Offline Zagreb-Forum

• Početnik

Offline Zagreb-Forum

• Mladi član

Offline Zagreb-Forum

• Početnik
quoto si cijeli post bezveze  :kava:

Offline Zagreb-Forum

• Mladi član
quoto si cijeli post bezveze  :kava:
pa kaj onda? jaka stvar! nebum ja sad štrebal njegova pravila napamet jbg!  :auuuu

Offline Zagreb-Forum

• Početnik
kaj je sad opet??????  :misli:

12.  Kod odgovaranja ili citiranja postova ne citirajte cijele postove već samo onaj dio na koji odgovarate.
Zagreb-Forum - Pravila Foruma

Offline Zagreb-Forum

• Početnik
to su osnove ponašanja na forumima..nije ovo privatni poligon  :bicedobro:

Offline Zagreb-Forum

• Mladi član
12.  Kod odgovaranja ili citiranja postova ne citirajte cijele postove već samo onaj dio na koji odgovarate.
a dobro jbg! naj me davit stalno!  :cerek :batina:

Offline Zagreb-Forum

• Mladi član
to su osnove ponašanja na forumima..nije ovo privatni poligon  :bicedobro:
da???  :misli: :cerek :batina:

Offline Zagreb-Forum

• Početnik
Gle Saša...ako hoćeš da teme budu pregledne i da ih svatko može čitati,  onda valjda ne spamaš po svim temama ili ne ostavljaš nepotrebno citate , jer je to nepregledno, a niti ijedan korisnik ne želi čitati cijele traktate pošto se nisi recimo izjasnio na koji se dio komentara koji si citirao odnosi tvoj komentar.
Nitko ne kaže da moraš učiti ili ne učiti pravila, no to je osnovna kultura ponašanja na internetu, a u pravilima ti je i link do toga.
Znači ne izmišljam ništa, ,teme su vrhunski posložene i pregledne, pa se ima što za čitati,  a spamanje se može vršiti po recimo nekim free forumima i kod onoga tko ništa ne plaća, a ovdje ja plaćam apsolutno sve i eto par noći nisam spavao da bih što bolje to programirao i olakšao ljudima.
Nadam se da shvaćaš.

Offline Zagreb-Forum

• Mladi član

ok sve je meni jasno ali ja nisam to znal i mogal si odmah ono kratko pravilo staviti i nema frke! riješeno! :to
« Zadnja izmjena: 10-11-2010, 17:10:27 zeljko.bockalo »

Offline Zagreb-Forum

• Početnik
Saša stari moj, ,pa ako ti je jasno ovo, daj mi molim te napiši zašto citiraš cijeli post, ,a odmah se ispod obraćaš meni?
Ako se obraćaš nekome drugome, onda napišeš "@korsik-xy" i poruku, a ako mene citiraš ili nekog drugoga, onda izvadiš bitni dio iz poruke i na to nastaviš svoj komentar.
Sreća nema Azriela, jer on za takce stvari nema živce

Offline Zagreb-Forum

• Početnik
sjebali mi temu.. :azdaja:

Offline Zagreb-Forum

• Mladi član
joj aj me sad prestani jebati više! pun mi kurac sad! jebe  mi se i za tog azrijela i neznam koga sve još! ak vam smetam obrišite moj profil i bok! a budem ja sam ak vam je teško!

Oznake:

Srodne Teme

Naslov / Autor Odgovora Zadnji post
9 Odgovora
4556 Hitova
Zadnji post 13-03-2007, 13:05:29
Zagreb-Forum
0 Odgovora
2780 Hitova
Zadnji post 04-01-2012, 11:35:40
Zagreb-Forum